Fórum BMW E34,E39
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Chystam se koupit 520i

3 posters

Goto down

Chystam se koupit 520i Empty Chystam se koupit 520i

Příspěvek  Majsterr 13/10/2008, 17:35

Caues kluci, ted vlastnim opel vectra ale jelikoz ho musim prenechat mame (kvuli rodinejm duvodum, nedokazete si predstavit jaka dokaze bejt teta svine) budu mit k dispozici cca 30tis. a z rovnice stari/kvalita/cena mi vyslo BMW 520i-110kw, navic mam rad snad vsechny bmw co se delali, tak jsem se chtel optat na co si pri koupi u tohoto modelu dat pozor a ceho se rozhodne vyvarovat, ted bych mel nabidku za 18tis krasnej totalne bez koroze a doticny napsal ze klepou ventily, tim myslel nejspis hydrostely, tak bych se chtel zeptat jestli to ma cenu do toho jit ci ne a hlavne jestli by cela oprava + rozvody vysla tak aby celkova cena auta nepresahla 30tis. A zaverem jeste jeden dotaz kolik je tak realna spotreba tohoto modelu. Diky moc za rady, mejte se

Majsterr
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Chystam se koupit 520i Empty Re: Chystam se koupit 520i

Příspěvek  fiso 15/10/2008, 11:58

za 30tis chces auto v dobrom stave? no vela stastia radsej si nasetri este lebo do neho nasypes este 3x tolko...
co sa tyka 2.0i 110kw tak za tu cenu mozno jedine bez vanosu a tu by som nebral ako osobne by som nesiel do dvojlitra vobec akoze v pohode potiahne ale po chvili to omrzi mam 2.0i s vanosom takze viem radsej by som isiel do 2.5i zere rovnako niekedy dokonca aj menej ale za tie peniaze co mas asi tazko... podla mna s 30tis ist kupovat auto je uplny nezmysel, mozno este stary 2liter 12ventil
este som zabudol spotrebu mam cca 12-13litrov v meste mimo ide v poho aj za 8.5l

fiso

Poeet p?íspivku : 1
Registration date : 09. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Chystam se koupit 520i Empty Re: Chystam se koupit 520i

Příspěvek  Majsterr 20/10/2008, 21:03

Dik moc za rady. Asi se na to vybodnu no, ale auto je to krasny a fakt mi laka. Very Happy

Majsterr
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Chystam se koupit 520i Empty Re: Chystam se koupit 520i

Příspěvek  ZaK 5/11/2008, 01:35

Mám 520i 24V samozřejmě e34, 110 kW tedy cca 150 koní. r.v. 1992 , v devadesátýmsedmým dotaženo z Itálie ( při čištění klimatizace nalezeny it. Liry, takže asi jo ), bez koroze.
Výbava : Nic moc
Manuální převodovka , přední okna v elektrice, seřiditelné sedačky bez loketních opěrek ( manuál ), nastavitelný volant, centrál, alarm (neoriginál ), kožené čalounění ( bílé ), klima ( funkční ale s malou závadou ), střední BC ( ale nez. topení chybí ),digitální tachometr a elektronické budíky ale bez chybových hlášení, zimní obutí na plechu 15"- 195/60, letní obutí repliky AC schnitzer 17"- předky 235/40 zadky 265/40, černá met. ( Diamantschwarz ), lak zachovalý s občasnýma oděrkama , pár šrámů na karoserii. Stav tachometru při koupi >>> údajně 184000 km.
za to vše cena 60.000,- czk

Auto jsem kupoval minulý rok v prosinci, takže ho mám skoro rok. momentálně najeto 207 tis a nějaké drobné. Od prvního dne, co jsem se stal jeho majitelem, jezdí skoro každičký den min čtyřicet kilometrů. Bez jakýchkoli problémů a závad a ani jednou mě nenechalo ve štychu. Spousta známých mi řekla, že jsem za to dal moc. I kdyby, nelituji toho. Každá sranda něco stojí, ne? Je to pohodlné, rychlé a ještě stále dobře vypadající auto, které ve své době (v počátcích výroby ) bylo "nadčasové". Souhlasit se mnou samozřejmě nemusíte, je to věc názoru, ale u nás se v té dobe dělaly tak favority. Bez ABS a jiných kravin.
Jediné investice které byly >>> výměna oleje, brzdového obložení včetně kotoučů a filtry. Vlezl jsem se do deseti tisíc.
Spotřeba ? Beru jen přibližný průměr. Je to kolem těch devíti při normální jízdě, ale dá se dostat i pod těch osm a půl. Trasa Uh.Hradiště > Český Těšín a zpět, cca 300 km a vzalo si to 28 l benzínu. Mírný provoz a po rychlostce sem tam i 200. Zhruba devět a půl na sto. Řekl bych že na dvoulitr celkem slušný, když náš nový akcent 1,4 slpe průměrně kolem sedmi a vytáhneš z něj max 150... Každopádně záleží na tom, v jakým stavu máš auto a jakým stylem jezdíš.
Osobně bych už do dvoulitra nešel, ale volil bych spíš 530i. Přece jen je to těžké auto a těch stopadesát koní ho táhne těžce ale i tak s tím "koktávky" hravě potáháš :-).
Nechci nikomu vnucovat své názory a pokud se mnou někdo nesouhlasí, nechť se zdrží urážek a nadávek.
Zdravím Vás a přeji spoustu šťastně ujetých kilometrů v BMW

ZaK
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Chystam se koupit 520i Empty co si budem nalhavat

Příspěvek  pragdejf 28/2/2010, 21:35

30K je docela malo na E34, pokud chces za tyhle prachy auto, tak si prisel trochu pozde, protoze vsechny E34 M20B20, co staly za rec padly v nemecku za obet srotovnymu. rozvody na motor M20 stojej vicemene par korun, daj se rozumne udelat a nakej kilometr vydrzej. pokud mas solidni nabidku, tak sebou vem nakyho kamose, co se aspon trochu vyzna a dete to okouknout. rict ne nakonec neni ostuda.

pragdejf

Poeet p?íspivku : 10
Location : praha
Registration date : 28. 02. 10

Návrat nahoru Goto down

Chystam se koupit 520i Empty 520i ne!

Příspěvek  Warrior_ 9/3/2010, 10:06

Hola, 520i nekupuj. Když už tak 525i... má menší spotřebu lepčejší jízdní vlastnosti , pojistka stejná. (je to jen můj osobní názor) Má to 192 kobyl 520 jen 150. A 30K ti stačí na to než zabereš vejplatu a 5K do toho vrazíš a jezdíš. WinkWinkWink

Warrior_
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Chystam se koupit 520i Empty Re: Chystam se koupit 520i

Příspěvek  LukynT 26/4/2010, 21:09

fiso napsal:za 30tis chces auto v dobrom stave? no vela stastia radsej si nasetri este lebo do neho nasypes este 3x tolko...
co sa tyka 2.0i 110kw tak za tu cenu mozno jedine bez vanosu a tu by som nebral ako osobne by som nesiel do dvojlitra vobec akoze v pohode potiahne ale po chvili to omrzi mam 2.0i s vanosom takze viem radsej by som isiel do 2.5i zere rovnako niekedy dokonca aj menej ale za tie peniaze co mas asi tazko... podla mna s 30tis ist kupovat auto je uplny nezmysel, mozno este stary 2liter 12ventil
este som zabudol spotrebu mam cca 12-13litrov v meste mimo ide v poho aj za 8.5l

ta doba už je dávno pryč - za 20 tis seženeš dneska slušný báwo, děda teď koupil 520i s vanosem v supr stavu za 18 tisíc ... jinak k tématu - ceny bych se nebál opravdu teď auta klesly ,ale na ty hydroštely bych si dal majzla - přece jen 24 ventilů repasovat něco stojí :-D ,když si vezmu že jeden hydroštel stojí 700 - 900 Kč

LukynT

Poeet p?íspivku : 13
Registration date : 26. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

Chystam se koupit 520i Empty Re: Chystam se koupit 520i

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru