Fórum BMW E34,E39
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NIVO a houpani

2 posters

Goto down

NIVO a houpani Empty NIVO a houpani

Příspěvek  Pepo80 27/10/2010, 05:04

Zdravim, neni tady nekdo kdo ma zkusenosti s nivem? Od leta mam druhou E34 Touring a ta ma nivo... Od zacatku se zadek na pozvolnych hupech neprijemne rozhoupava, jako kdyby tlumice malo tlumily.. Na drobnych nerovnostech to ani moc neodskakuje, zadek se normalne zveda a tlumice netecou. Celkove se mi ale zda, ze zadni tlumice tlumej malo, se sedanem bez niva se jezdilo daleko lip.Ted jsem na to trochu dival a kape olej na ridicim ventilu u zadniho stabilizatoru, soucasne se ta osicka co vede z ventilu priserne vakla - ma radialni vuli. Oleje zatim vypada ze je dost.
Nemuzou ty tlumice byt naky zavzdusneny? Nebo hledat pricinu ve ventilu? Muzou byt ty nivo tlumice v haji bez toho aby tekly? Diky za nazor.
Pripadne koupim NIVO ventil. Nepokousel se nekdo o jeho repasi?
Petr

Pepo80

Poeet p?íspivku : 4
Location : Kladno
Registration date : 03. 07. 10

Návrat nahoru Goto down

NIVO a houpani Empty Re: NIVO a houpani

Příspěvek  david 27/10/2010, 15:55

Taky mám nivo, podle selskýho rozumu bych řekl že ti šli tlumiče do věčných lovišť. Nikde jsem nenašel tento tlumič v řezu tak navým, ale myslím že systém pérování a zvedání bude oddělený -logicky, když ty tlumiče budeš měnit tak musíš oddělat 2 trubičky zpřídavného zásobníku na tlumiči, kdyby to bylo spojené s pérováním tak takové množství sloupce oleje v tlumiči ma zpět nedáš bez odvzdušnění a tlumiče se odvdušnit nedaj. study Můj názor taky se ale můžu mílit scratch
david
david

Poeet p?íspivku : 124
Age : 45
Location : Kadaň
Registration date : 27. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

NIVO a houpani Empty Re: NIVO a houpani

Příspěvek  Pepo80 11/11/2010, 12:58

Tak jsem jeste hledal po netu a neco nasel. Napr. "rez tlumicema" a schema systemu je tady:
http://fzcars.webnode.cz/products/dokumentace-v-pdf/

Diskuze k tematu:
http://www.bmwklub.eu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=78919&postdays=0&postorder=asc&highlight=e34+nivo&start=0

Ve zkratce - v tlumici je jen pist bez nejakych prepoustecich ventilu. Perovani zajistuje prepousteni oleje mezi tlumicem a membranovejma zasobnikama vzadu. Utlum zajistuje ten bazmek co je dole na tlumicich.

Nicmene se mi zadek auta porad v urcitych situacich na pozvolnych hupech nekdy neprijemne rozhoupe, az nekdy dost odskoci ze zatacky.. Sice se chovani zadku zlepsilo po vymene te "kosti", mezi ramenem a prickou napravy, zjistil jsem ze jednu jsem mel uplne vymletou.. To ale s houpanim nesouvisi.
Dik za snahu.

Pepo80

Poeet p?íspivku : 4
Location : Kladno
Registration date : 03. 07. 10

Návrat nahoru Goto down

NIVO a houpani Empty Re: NIVO a houpani

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru