Fórum BMW E34,E39
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Přehřívá se, nevím co s tím...

2 posters

Goto down

Přehřívá se, nevím co s tím... Empty Přehřívá se, nevím co s tím...

Příspěvek  AntonBMW 17/6/2010, 09:13

BMW E34 520i 95kW 1988
Jel jsem, syčení, pára klasika :-) začal jsem to řešit. Vyměnil jsem vodní pumpu - je fungl nová, odvzdušněno mám, nemám vodu v oleji ani olej ve vodě takže těsnění v poho, termostat se v hrnci ve vodě otevírá, zřejmě je asi taky dobrej,ale zpět jsem termostat nenamontoval a zkusil jestli se přehřeje motor bez něj, a ejhle jo sice až o hodně později než s ním nicméně přece - přišlo z toho ovšem jiné zjištění a to že jsem pustil topení na plno i větrák a jakmile šel horkej vzduch šla teplota skoro skokovitě dolů rovnou třeba z 90° na 50-60° což už je docela dobré si myslím, jenže ten horkej vzuch najednou ustal i přes zapnuté topení a teplota šla navrch pak zase začal foukat horkej teplota šla dolů jako na houpačce až v celém systému už bylo hodně horko a dál se jet nedalo.
Chladič není ucpanej z něj jde voda studená(nebo aspon hadice není horká) a při sundaných hadicích jsme motor profoukli jestli jde vzduch ven a není to nikde ucpané, to taky bylo dobré.
Moje doměnky - problémem je asi chlazení nebo řízení průtoku vody ve velkém okruhu, možná že ten termostat při otevření pustí vodu do velkýho okruhu a malý uzavře?
Poradte prosím, uvítám každej nápad úvahu cokoli by mohlo pomoct. Fakt už nevím co s tím, BMW je moje druhé srdce :-) ,auta se mi zbavit nechce, nikdo mi už dnes za něj nic moc nedá a svezení je v něm pořád i na dnešní dobu pěkné, než kupovat nějakou plečku... Díky Anton

AntonBMW

Poeet p?íspivku : 3
Registration date : 17. 06. 10

Návrat nahoru Goto down

Přehřívá se, nevím co s tím... Empty Re: Přehřívá se, nevím co s tím...

Příspěvek  david 18/6/2010, 10:30

Nikde jsi nepsal, že by ti sepla vyskozní spojka na vrtuli, bez tý se taky nedá jezdit. Nouzová oprava než seženeš jinou je, že COčkek zavaříš ložisko u matice (musíš trafit ložisko né AL obal spojky)
david
david

Poeet p?íspivku : 124
Age : 45
Location : Kadaň
Registration date : 27. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

Přehřívá se, nevím co s tím... Empty Re: Přehřívá se, nevím co s tím...

Příspěvek  AntonBMW 18/6/2010, 10:56

Vrtule se točí hned po nastartování a nemá zrovna nějaké malé otáčky, ale nevím jestli má nějakou regulaci.

AntonBMW

Poeet p?íspivku : 3
Registration date : 17. 06. 10

Návrat nahoru Goto down

Přehřívá se, nevím co s tím... Empty Re: Přehřívá se, nevím co s tím...

Příspěvek  david 18/6/2010, 11:35

když vzroste teplota tak sepne a otáčky se ještě zvíší a začne hučet je to dost znatelný a nepřehlédnutelný rozdíl, to že se otáčí po nastartování je nic to se jen unáší, jestli jsi ten rozdíl nazaznamenal tak jí rovnou zavař nebo si ji někde pujč aby jsi to viděl pak budeš mít jasno.
david
david

Poeet p?íspivku : 124
Age : 45
Location : Kadaň
Registration date : 27. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

Přehřívá se, nevím co s tím... Empty Re: Přehřívá se, nevím co s tím...

Příspěvek  robin 80 6/7/2010, 21:24

Zdarec nevim co mas za motor ja 2,5 12ventil mel jsem ten samy problem. Ja to mnel zavzdusneny i kdyz jsem dolival a odvzdusnoval dle pokynu na chladiči i termostatu a vse se zdalo byt ok nekolik pokusu. Nicneme problem se porad opakoval. Pomohlo az bracha nakonec vypojil hadici od topeni u top.ventilu na prepazce pod sklem nadzvedly jsme konec a nalilí jsme vodu i do ni az vytekala i z druheho konce pak to rychle spojily. Od te doby klid a bez problemu. Jak rikam normalne odvzdusnovat nepomahalo.

robin 80
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Přehřívá se, nevím co s tím... Empty Re: Přehřívá se, nevím co s tím...

Příspěvek  robin 80 6/7/2010, 21:29

joo dvoulitr sorry musim cist pozornejc Surprised tak to je to stejny tak dej pak vedet zdar.

robin 80
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Přehřívá se, nevím co s tím... Empty Re: Přehřívá se, nevím co s tím...

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru