Fórum BMW E34,E39
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cukání motoru při jízdě...

2 posters

Goto down

Cukání motoru při jízdě... Empty Cukání motoru při jízdě...

Příspěvek  ivanbyst 1/2/2010, 02:34

Čau chlapi, mám BMW 525TDs r.v.1995 a pří jízdě hlavně za studena mám takový problém, kolem 1500 otáček mi cuká autem, když teda držím stejný plyn, když přidám nebo uberu tak to přestane,ale stejne když pak dále držím jedny otáčky,tak to začne dělat. Palivové čerpadlo je po repasu, nebo aspoň to tak tvrdil předešlý majitel. To sami cukání mi taky uděla když podřadím do 4.stupně a chci objíždět nebo pod. a taky na chvíli mám pocit, že nemá ten správný výkon a chvili cuká a když projde týma otáčkama tych 1500, tak přestane a pak už jede normálně. Hlavně mi to děla na 4. a 5. stupni.. Ja si myslím, že to bude snímač polohy pedálu, ale stejne se chci poradit, jestli někdo z vás už takový problém na svým aute neřešil? Jo a ještě mě zajímá, jestli je to normální, že po nastartování po noci v tyhle teplotách je než se zahřeje hrozně líny, jako auto si šetřím a vím o potíži s praskajíci hlavou a turbem na tyhle autech, ale stejne jenom když chci se rozjet s kopečka, tak to je jako kdyby jsem měl 10-ti tunové auto.. Smile)Tak zatím dík
ivanbyst
ivanbyst

Poeet p?íspivku : 8
Location : Praha-okolí
Registration date : 01. 02. 10

Návrat nahoru Goto down

Cukání motoru při jízdě... Empty Re: Cukání motoru při jízdě...

Příspěvek  david 1/2/2010, 16:08

Zkus palivový fitr, mě tohle dělalo u TD tak jsem seřídil ventily a bylo po škubání,ale U TDSa nevím. Co se týká 10ti tun po ránu vem v úvahu valivý odpor soukolí převodovky a diferáku, tyto náplně jsou dost hustý když mrzne hlavně v diferáku se to táhne jako med
david
david

Poeet p?íspivku : 124
Age : 45
Location : Kadaň
Registration date : 27. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

Cukání motoru při jízdě... Empty Re: Cukání motoru při jízdě...

Příspěvek  ivanbyst 1/2/2010, 17:03

A jaky hodnoty vůle ventilů jsou ve tvym bavoraku? Neviš kde bych mohl sehnat jakou vůli bych měl mít ja? A k tomu palivovýmu filtru, měnil jsem ho asi 2.mesíce zpátky, když jsem koupil auto. Jo a náhodou nemáš kontakt na někoho a nebo nevíš kde by se dalo sehnat těsnení na převodovku co máš na výstupu na kardaň?
ivanbyst
ivanbyst

Poeet p?íspivku : 8
Location : Praha-okolí
Registration date : 01. 02. 10

Návrat nahoru Goto down

Cukání motoru při jízdě... Empty Re: Cukání motoru při jízdě...

Příspěvek  david 1/2/2010, 18:53

Celkem dobrej zdrol informací je knížka jak na to study , TD motor M21 má seřizovací vahadla jako u škodovky ,TDS motor M51 má hydraulický zdvihátka. Těsnění na výstupu na kardan je obyč gufero s běžnym rozměrem tak ho vydloubni a podle rozměru seženeš nový v každý mototechně cena cca 35,- přesně si to nepamatuju je to už dlouho když jsem ho kupoval.
K závadě, zkus zkontrolovat palivovou soustavu, kdyby to byl pedál tak ta závada asi bude trvat furt a né jen v určitých otáčkách Question když mi diagnostika ukázala poruchu pedálu tak se to projevovalo tak jako by byl gumovej vůbec motor nešel za plynem Exclamation
david
david

Poeet p?íspivku : 124
Age : 45
Location : Kadaň
Registration date : 27. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

Cukání motoru při jízdě... Empty Řešení závady

Příspěvek  ivanbyst 6/4/2010, 21:47

Tak už jsem konečně přišel na závadu cukání motorů, takže jenom pro informaci,kdyby se někomu takový problém stal, tak má to za následek hlavička vstř. čerpadla ( vrchní část vstřikovacího čerpadla ). Má to za následek i kolisavý otáčky motoru a hlavně to cukáni při nižších otáčkach během jízdy, kde je vstřikovací čerpadlo v určitou chvíli zblbnuté a nedávkuje dostatek paliva do válcu. Oprava cca materíal 5000,- a práce v servisu 2000,-.
ivanbyst
ivanbyst

Poeet p?íspivku : 8
Location : Praha-okolí
Registration date : 01. 02. 10

Návrat nahoru Goto down

Cukání motoru při jízdě... Empty Re: Cukání motoru při jízdě...

Příspěvek  wolfen 11/5/2010, 21:37

ahoj a kde jsi kupoval nahradni dily do toho cerpadla popr. kde ti to opravovali dik.

wolfen
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Cukání motoru při jízdě... Empty Re: Cukání motoru při jízdě...

Příspěvek  ivanbyst 11/5/2010, 22:35

Cau, opravovali mi to u BMW Bohm,nemel jsem moc dobry na ne reference,ale nechal jsem jim to udelat, krome cerpadla mi delali i rozvody, protoze nemohli mi uz nastavit cerpadlo na retez, takze me to vyslo vic. Ale doporucuji kdyz tak si porid od nich cely cerpadlo novy, priblizne za 11000,- a dej si to udelat do jineho servisu. A ohledne toho cerpadla, proc za tak malo a novy se dozvis namiste, kdyz budes mit zajem. A jinak kdyz ti auto projevuje vsechny chybi co jsem popisoval na zacatku, tak je lepsi cely a nebo je tam pak moznost i koupi ty hlavicky cerpadla, ale to opravy jedine ty kolisavy otacky pri vyssim odberu napeti.
ivanbyst
ivanbyst

Poeet p?íspivku : 8
Location : Praha-okolí
Registration date : 01. 02. 10

Návrat nahoru Goto down

Cukání motoru při jízdě... Empty Re: Cukání motoru při jízdě...

Příspěvek  Lenicka1 14/10/2010, 21:05

Dle mého názoru je jedna z nejlepších opraven tato - Rád se sem znovu obracím.

Lenicka1
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Cukání motoru při jízdě... Empty Re: Cukání motoru při jízdě...

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru